Ψηφιακή τάξη

Με στόχο την αξιοποίηση του μαθητικού υπολογιστή, επιπλέον των προτεινόμενων λογισμικών, προτείνονται εκπαιδευτικά σενάρια αξιοποίησης με υλικό από το διαδίκτυο.

Σενάριο 1
Σενάριο 2
Σενάριο 3

Υλικοτεχνική υποδομή

Θεωρείται απαραίτητη η ύπαρξη βιντεοπροβολέα.
Στις σχολικές μονάδες όπου οι μαθητές δεν έχουν πρόσβαση στο διαδίκτυο χρειάζεται κοινόχρηστος υπολογιστής ώστε να παραλαμβάνουν ηλεκτρονικά τα αρχεία που θα τους προτείνει ο εκπαιδευτικός.

.

Σχολικός Σύμβουλος ΠΕ04 Δωδεκανήσου:Ψηφιακή τάξη

Ψηφιακή τάξη

Σενάριο 1
Σενάριο 2
Σενάριο 3

Υλικοτεχνική υποδομή

Θεωρείται απαραίτητη η ύπαρξη βιντεοπροβολέα.

.